برنامه دیابت

مدیریت دیابت نیازمند یک تلاش گروهی و کار تیمی میان پزشکان، پرستاران و سایر کارشناسان بهداشت و سلامت می باشد که فرد مبتلا به دیابت در مرکز این گروه قرار داشته و مسئولیت توجه روزانه به شرایط را بر عهده دارد. کارشناسان تغذیه، پرستاران و پزشکان از تخصص خود در راستای طراحی برنامه های درمانی و کمک به فرد دیابتی برای دستیابی به بهترین کنترل متابولیکی ممکن استفاده می کنند.

هدف این برنامه آموزشی، فراهم آوردن دانش، مهارت و انگیزه در تیم درمانیست تا با بهبود ارتباط با بیمار و آموزش بهینه افراد مبتلا به دیابت، گامی موثر در جهت ارتقای کیفیت زندگی آنان برداشته شود.

پایه‌های آموزش دیابت - Basics of Diabetes Education

سطح اول

این دوره شامل ۲ جلسه ۳ ساعته (مجموعا ۶ ساعت) می باشد.

سرفصل‌های دوره

جلسه اول:
* آشنایی با اصول استاندارد آموزش خود مراقبتی به فرد مبتلا به دیابت (DSME/S) 
* بررسی اهمیت SMBG و گایدلاینهای مربوط به آن
جلسه دوم:
* آشنایی با اصول تغذیه در مدیریت دیابت
* کارگاه آموزش مهارتهای ارتباطی در بیماران دیابتی
* بررسی گایدلاین های اصول تزریق انسولین با نگاه ۳۶۰ درجه

سطح دوم

این دوره شامل ۲ جلسه ۳ ساعته (مجموعا ۶ ساعت) می باشد.

سرفصل‌های دوره

جلسه اول:
* شمارش پیشرفته کربوهیدرات، نسبت انسولین به کربوهیدرات، ضریب حساسیت به انسولین؛ تغذیه در شرایط خاص

* آموزش مهارتهای ارتباطی در بیماران نوع یک و نوع دو- سطح دو 
جلسه دوم:

*آشنایی با پایش مداوم قند خون (CGM)
* مدیریت دیابت در موقعیت های خاص(روزهای بیماری)

کلیه شرکت کنندگان محترم می‌توانند پس از شرکت در سطح اول دوره پایه های آموزش دیابت، برای ثبت نام در سطح دوم اقدام نمایند.

گواهی شرکت در دوره

← گواهی شرکت در دوره از عضو رسمی فدراسیون بین المللی دیابت در ایران (به زبان انگلیسی)

شرکت کنندگان علاوه بر دریافت گواهی، کد عضویت در باشگاه آموزش دهندگان دیابت را دریافت می نمایند و برای برنامه های آموزشی بعدی از ایشان دعوت خواهد شد.

تاریخ برگزاری

زمان برگزاری دوره سطح یک:

۲۸ و ۲۹ مهر ماه، ساعت ۱۵ الی ۱۸ 

 

فرم ثبت نام

  • قیمت: ۳۵۰,۰۰۰ تومان
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

باشگاه آموزش دهندگان انجمن دیابت گابریک

انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک با هدف آموزش خودمراقبتی و توانمند سازی افراد مبتلا به دیابت در زمینه مدیریت آن شروع به فعالیت نموده است.لازمه خود مراقبتی و مدیریت بهتر دیابت؛ کسب اطلاعات صحیح، کسب مهارت، آموزش، رو به رو شدن با چالشها، برقراری ارتباط موثر و مفید با کادر درمان، دریافت حمایتهای روانی و انگیزشی می باشد.

در راستای افزایش کیفیت آموزش خود مراقبتی دیابت و درنهایت مدیریت بهتر دیابت، انجمن اقدام به ایجاد”باشگاه آموزش دهندگان انجمن دیابت گابریک” کرده است. اعضا این باشگاه شامل پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان و کادر درمانی است که با فرد مبتلا به دیابت در ارتباط هستند. هدف این باشگاه به روز رسانی اطلاعات در زمینه آموزش مدیریت دیابت، برقراری ارتباط موثر با بیمار و اشتراک گذاری تجربیات کادرمانی با یگدیگر است. این باشگاه ادامه دوره پایه های آموزش دیابت (BDE) است که در سالهای اخیر توسط انجمن گابریک برگزار شده است با این تفاوت که در دوره های آموزشی باشگاه مطالب در دو سطح تقسیم بندی شده است.

همچنین انجمن دیابت گابریک، وبینار و یا سمینارهای آموزشی ویژه پزشکان و کادر درمانی برگزار می کند که از این پس اولویت ثبت نام در آنها با اعضا باشگاه خواهد بود.